Рубрики
Досуг и еда

Не пропусти: 9 цікавих виставок грудня

Кінець року насичений різними культурними подіями. На підтвердження цього в грудні в Києві відкрилося безліч виставок, які проходять у відомих столичних галереях.

Vgorode зібрав добірку найцікавіших експозицій, які ні в якому разі не варто пропускати.


Аліна Гамаля "Твій межа"


Виставка художниці Аліни Гамаля з Криму показують в Музеї історії Києва. На кожній картині художниця зображує воду — море або океан — як символ наближення світової кризи через екологічних проблем. За допомогою робіт художниця показує, до яких наслідків може привести ставлення людства до природи.

— Мені подобається Айвазовський зі своїм морем і спрагою відтворювати природну красу стихії. Я не претендую бути послідовником або продовжувачем його творчості, але поділяю ідею взаємодії двох сфер: неба і моря. Родом я з Криму, поки сумую за ним, тому зустрічаюся з морем кожен раз фарбами на полотні, — каже Аліна Гамаля.

Кожна картина Гамаля є частиною однієї композиції: їх можна переставляти в різній послідовності і кожного разу отримувати нове зображення моря.

Коли: до 15 грудня

Де: Музей історії Києва

Адреса: вулиця Богдана Хмельницького, 7

Скільки коштує: 45 гривень повний, 30 гривень пільговий


"Ритм кольору": виставка Соні Делоне


У просторі Set вперше показують виставку, присвячену Соні Делоне — художниці, яка народилася в Одесі і стала відомою в Парижі. Це перша художниця, чиї роботи за життя показували в Луврі, а стиль Соні Делоне відомий яскравими абстракціями. Головними експонатами на виставці "Ритм кольору" стануть дві графічні роботи Делоне, які зберігаються в архіві НАМУ — єдині приклади її картин в країні. Серед інших експонатів — листи художниці до рідних, вантажні плакати і книги.

Коли: до 15 грудня

Де: галерея Set

Адреса: вулиця Ярославська, 14

Скільки коштує: безкоштовно


"Медіазалежність. Українська версія"


В "Українському домі" проходить виставка сучасного українського мистецтва. В її основу лягло дослідження Вікторії Бурлаки "Постмедійна оптика. Українська версія", що розповідає про постмедійності в українському мистецтві: живописні роботи, натхнені баченням через об'єктив, картини, написані в фото- і відеостілістіці.

На експозиції будуть представлені роботи понад 20 українських художників: від живопису, графіки, скульптури та інсталяцій до медіамистецтва.

Коли: до 12 грудня

Де: Український дім

Адреса: вулиця Хрещатик, 2

Скільки коштує: 50 гривень


Анна Звягінцева "Пустота дверей і кімнат дозволяє кімнаті бути житловий"


The Naked Room представляє виставку Анни Звягінцева. Замість традиційних малюнків художниці покажуть живопис і кераміку, над якою Звягінцева працювала протягом останніх місяців. Живописні твори не є серією: автор описує фрагменти з власних щоденних спостережень.

Коли: з 4 грудня до 17 січня

Де: THE NAKED ROOM

Адреса: вулиця Рейтарська, 21

Скільки коштує: безкоштовно


"Відкриття — Ремонт": інсталяція Надії Кааби-Лінке


Надія Кааби-Лінке — художниця українського походження, яка народилася в Тунісі. Художниця росла між Тунісом, Києвом і Дубаї, а сьогодні час від часу живе в Берліні та Києві. Роботи Каабі-Лінке показували в Центрі Помпіду в Парижі, MoMA в Нью-Йорку, а тепер її інтерактивну інсталяцію можна побачити в Izone. Для інсталяції Каабі-Лінке нещільно розставила бруківку по підлозі і залишила деякі щілини між камінням незаповненими. Ремонт вона використовує як метафору про стан справ в світі, коли нестабільність і неясність стали нормою: страх втратити стан, престиж і повагу, вплив капіталізму на екологію.

Коли: до 12 січня

де:   IZONE

Адреса: вулиця Набережно-Лугова, 8

Скільки коштує: безкоштовно


"Ханенківські антики. Історія архівної папки"


У Музеї Ханенків покажуть експозицію архівних акварельних малюнків, які роками зберігалися в бібліотеці музею.

— Ми хочемо поділитися з вами цією історією, а також разом подумати, які з зображених предметів є творами стародавнього мистецтва, а які — підробками, — кажуть в музеї.

На виставці покажуть 37 акварелей Мстислава Фармаковского з зображеннями пам'яток античної скульптури з колекції Богдана та Варвари Ханенків і предмети, які збереглися у фондах музею.

Коли: до 22 грудня

Де: Музей Ханенків

Адреса: вулиця Терещенківська, 15-17

Скільки коштує: 40 гривень повний, 10-20 гривень пільговий


Модернізм в Україні: оновлена експозиція


Національний художній музей відкриває першу частину постійної експозиції українського модернізму на другому поверсі NAMU. Це спроба змінити погляд на українське мистецтво першої третини ХХ століття і подивитися на нього в світовому контексті.

Деякі роботи вперше покажуть в постійній експозиції музею: зокрема, фрески бойчукістів Оксани Павленко, Миколи Рокицького і Льва Крамаренка, полотна Олександра Петренко, Івана Хворостецького, Сергія Колоса, ранні роботи Анатолія Петрицького, Олександра Богомазова, твори французького періоду Олексія Грищенка. На виставці вперше буде експонуватися скульптура Олександра Архипенка "Жіночий образ" 1925 року.

Коли: до кінця грудня

Де: NAMU

Адреса: вулиця Михайла Грушевського, 6

Скільки коштує: 40 гривень


Олександр Бабак "Живопис"


Виставка київського художника і культуртолога Олександра Бабака покажуть в Karas Gallery. У своїх роботах Бабак звертається до образам природи і народної естетики: через живопис художник передає власний досвід свого ставлення до навколишнього середовища. Полотнам Бабака притаманний імпресіонізм, яскраві кольори і незвичайні композиції. На думку художника, живопис — це почуття, і сприймати його треба чуттєво, без будь-яких пояснень.

Коли: до 17 грудня

Де: KARAS GALLERY

Адреса: Андріївський узвіз, 22а

Скільки коштує: безкоштовно


Kultur-Natur: виставка Леся Подерв'янського


Dymchuk gallery представить виставку Kultur-Natur, на якій покажуть роботи Леся Подерв'янського. До неї увійшли сім мальовничих картин, які Подерв'янський написав за останні два місяці. У роботах художник поєднує реальне і фантазійне: наприклад, зображена величезна сова, яка пролітає над територією ВДНГ.

Коли: з 13 грудня до 26 січня

Де: DYMCHUK GALLERY

Адреса: вулиця Ярославська, 21

Скільки коштує: безкоштовно

Повідомляє Вгороде