Рубрики
События

Будь в курсі: "Київводоканал" буде брати гроші за повірку лічильників

З грудня цього року "Київводоканал" вводить щоквартальні внески для жителів багатоквартирних будинків за повірку та ремонт лічильників холодної води. Про це повідомив директор розрахункового департаменту "Київводоканалу" Валерій Люлин.

Відповідний рядок з'явиться в квитанціях, які кияни отримають в січні 2020 року. Це нарахування за 4-й квартал 2019 року — жовтень, листопад і грудень. В середньому плата складе 10-20 гривень за квартал і буде залежати від кількості квартир і самих приладів.

В "Київводоканалі" повідомили, що в 2016 році був прийнятий закон "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", який визначає, що постачальники комунальних послуг повинні обслуговувати будинкові лічильники за рахунок жителів через механізм внесків, так як з тарифу вартість цих робіт була видалена .

— З тарифу на воду повністю виключені витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку. Більше двох років ми їх обслуговуємо в разі виникнення аварійних ситуацій фактично за свій рахунок, не маючи відповідного джерела фінансування цих витрат. Після затвердження Кабінетом Міністрів України методики по нарахуванню внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку ми сформували і затвердили разом з Київською міською державною адміністрацією розмір внесків на кожне окреме приміщення міста Києва, — повідомив директор розрахункового департаменту "Київводоканалу" Валерій Люлин.

За словами Люлина, отримані кошти є цільовими і будуть витрачатися виключно на обслуговування, ремонт та повірку лічильників холодної води.

— В процес обслуговування водолічильників входить: щомісячний огляд, аварійний ремонт, усунення аварійних ситуацій; заміна непрацюючих засувок, фільтрів; ремонт лічильника і повірка раз в чотири роки. Перші платіжки з графою на обслуговування кияни отримають в січні 2020 року, — зазначив представник "Київводоканалу".

На сайті водоканалу через систему пошуку можна знайти таблицю зі своїм будинком і ознайомитися з її розміром внеску для кожного будинку.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Снігові пейзажі: 9 найкрасивіших місць України, куди варто поїхати взимку

Можливі збої: в Україні почне працювати Нова митниця

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде