Рубрики
События

30 днів за власний рахунок і робота: уряд хоче змінити трудове законодавство

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства запропонувало реформувати трудове законодавство. Про це повідомили на сайті Кабміну. Уряд пропонує узаконити роботу за гнучким графіком або вдома, а також збільшити кількість днів відпустки за власний рахунок.

У новому законі планують чіткіше прописати ознаки трудових відносин, щоб захистити працівників від зловживань з боку роботодавця. Зокрема, міністерство пропонує легалізувати роботу за гнучким графіком або вдома. Також уряд хоче збільшити максимальну тривалість відпустки за власний рахунок з 15 до 30 днів.

Як повідомив глава відомства Тимофій Милованов, працівник і роботодавець повинні укладати трудовий договір тільки в письмовій формі, а виплата заробітних плат повинна здійснюватися виключно в грошовій формі, а не товаром, як було в радянські часи.

Трудові книжки не скасовуються, але вся інформація про зайнятість людини буде знаходитися в онлайн реєстрі, і буде доступна для працівника в будь-який момент. Крім того, зміни в трудовому законодавстві повинні торкнутися і захисту прав людей з інвалідністю, пенсіонерів або працівників в декреті.

— Ми хочемо ускладнити, а в ідеалі, взагалі виключити випадки, коли під виглядом фіктивних реорганізацій з компаній або установ звільняють соціально незахищених людей. Тому ми хочемо законодавчо захистити всіх працівників, а звільнення вагітних жінок унеможливити, — зазначив Тимофій Милованов.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде