Рубрики
События

6 грудня: хто і як відзначає День Збройних Сил України

На сьогоднішній день в Україні є дві дати, два державних свята, які обивателі називають "днем української армії", "чоловічим днем", "днем военних2 і т.д. Йдеться про 14 жовтня і 6 грудня. Розберемося в чому різниця: що , кому, коли і як відзначати.


У чому різниця між 6 грудня і 14 жовтня


День Збройних Сил України був затверджений в 1993 році. Дата — 6 грудня була обрана не випадково, адже в цей день в 1991 році був прийнятий Закон України "Про збройні сили України".

Після проголошення незалежності було прийнято ряд законів у сфері оборони. Крім вищезгаданого законодавчого акта, ще й Військова доктрина України, Концепція оборони і будівництва ЗСУ ", постанову про створення Ради оборони. Відповідно, дні 6 грудня об'єднує всіх військових, які коли-небудь мали або мають відношення до Збройних Сил України. Відповідно, в п'ятницю, 6 грудня 2019 року, військовослужбовці будуть приймати привітання вже в 26-й раз.

14 жовтня в Україні відзначають День захисника України, одночасно це і День українського козацтва. З початком збройного конфлікту на сході України посилилися тенденції декомунізаціі. Тоді президентом України Петром Порошенко був підписаний указ про щорічне святкування Дня захисника України. Тим самим було скасовано святкування 23 лютого, як "День захисника Вітчизни". На відміну від 6 грудня, День захисника України з 2015 року є вихідним днем.

Різниця між святами в тому, що 6 грудня — професійне свято військових, а 14 жовтня — "чоловічий день", свято козаків і патріотів.


Традиції святкування Дня ЗСУ


Станом на 2019 рік у української армії налічується 250 тис. Військовослужбовців, з них понад 27 тис. — жінки. Близько тисячі жінок-військовослужбовців належать до старшого офіцерського складу, майже 10 тис. Прекрасних дам мають статус учасника бойових дій. За останні п'ять років загальна кількість військових в Україні зросла на 100 тис.осіб.

У складі збройних сил України — сухопутні, повітряні та військово-морські війська, а також десантно-штурмові та сили спецоперацій, створені в 2016 році. У кожного з підрозділів є "свій" професійне свято (День Сухопутних військ, День авіації, День ВМФ), але 6 грудня об'єднує всіх військовослужбовців України.

Ранок 6 грудня розпочинається з божественної літургії за здравіє військовослужбовців, згадують і полеглих воїнів у всіх храмах країни. Обов'язково вітають військових на державному рівні, вручаючи нагороди за вірність Вітчизні, мужність і героїзм. У багатьох містах проходить церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата. Влаштовують для військових також святкові концерти.


Цікаві факти про українську армію


З 1 травня 2019 року мінімальна зарплата військових-контрактників, які служать на лінії бойового зіткнення, становить — 27? 300 грн, а що знаходяться в інших районах ООС — 16? 800 грн.

Станом на липень 2019 року, статусом учасника бойових дій володіє майже 370 тис. Осіб, з них близько 65% — військовослужбовці.

За час військового конфлікту на Донбасі, за офіційними даними, загинули 2973 військових, з них 7 жінок.

Згідно з бюджетом на 2020 рік, який був прийнятий 14 листопада 2019 року, на нацбезпеку та оборону виділять 245,8 млрд. Грн. При цьому, Міністерство оборони отримає 130 млрд грн, а МВС 93 млрд грн. В цілому, витрати зросли на 34 млрд. Грн.


Народні прикмети на 6 грудня, що можна робити в цей день


Наші пращури помітили, що ясний місяць в цей день віщує заметіль. А якщо навколо місяця помітні тьмяні рожеві кільця, варто очікувати дуже сильних морозів. Чим нижче хмари, тим вище ймовірність швидкого похолодання. Негоду віщують з'єдналися в купу хмари.

6 грудня — напередодні свята Катерини та дівчата можуть поворожити на судженого. Наприклад, можна зламати в чужому саду вишневу гілку і залишити її в темному місці там, де ніхто не бачить. Далі, спостерігати: зацвіла до Різдва — значить весілля не за горами, немає — рік в дівках проведеш.


Привітання з Днем ЗСУ в віршах і прозі


1. Спасибі герою за мир і свободу,

За щастя на Богом нам даній землі!

Все життя будемо пам'ятати,

Ми не забудемо, що багато повинні тобі.

Спасибі спасибі! За те, що живий,

За те, що маємо можливість привітати.

Ти — воїн. Ти — справжній герой.

Твій статус вже неможливо виправити.

2. У цей день ми голосно славимо,

Україна усіх синів,

Хто під військовий прапор,

На захист встати готовий.

Хто, не ховаючись від призову,

Борг віддати свій не забув,

Привітання чоловікам —

З Днем збройних сил!

3. День Сил Збройних — 6 грудня,

І ми поспішаємо привітати, звичайно ж, не дарма,

Адже, життя не шкодуючи, і страху не зберігаючи,

Ви Батьківщину зберігайте від кулі і вогню.

Нехай Вами пишається країна нескінченно,

Адже борг виконуєте Ви бездоганно,

Здоров'я бажаємо і сили, звичайно,

І славиться нехай цей день буде вічно!

4. Сьогодні вітаємо всіх військовослужбовців України. Мужність, честь, сила і відвага — тільки кращі з кращих склали присягу в рядах Збройних сил України. Ви наші захисники, опора держави. Спокій наших будинків, спокій близьких — в ваших надійних, сильних руках. Тож прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою, професійних успіхів!

5. У День Збройних Сил України бажаю вірно і гордо стояти на сторожі спокою і блага країни, сміливо і легко відображати всі натиски з боку противника, усувати будь-які проблеми і перешкоди на горизонті, зберігати спокій і оптимізм душі, зберігати щастя і доброту в серці!

Повідомляє Вгороде