Рубрики
События

Даремно штани просиджували: результати українських школярів виявилася далеко не найкращими в світі

Знання українських школярів перевірили в рамках Програми міжнародного оцінювання учнів PISA. Результати виявилися не найкращими.

Тестування проходили 15-річні школярі в 2018 році. Перевіряли їх знання в трьох напрямках: читання (розуміння тексту, пошук нової інформації, використання її), математика (вміння використовувати цей предмет в житті) і природничі науки (вміння пояснювати наукові явища і розуміти їх вплив на життя). Тобто, перевірявся не рівень навчальних знань, а то, наскільки діти можуть застосовувати отримані знання в життєвих ситуаціях.

Сьогодні результати тестування опублікували: українські школярі в середині рейтингів :

  • в математиці — 40 місце з 78
  • в природничих науках — 43 місце з 78
  • в читанні — 38 місце з 78

Перші місця в таблицях зайняли Китай, Сінгапур, Естонія. Також попереду нас більшість країн Європи, Росія, Канада, Японія. Після нас в таблиці Греція, Кіпр, Сербія, ОАЕ, Болгарія, Таїланд та інші.

Результати успішності українських школярів в світовому рейтингу

Результати успішності українських школярів в світовому рейтингу


реакція Міносвіти


У Міністерстві освіти повідомили, що результати дослідження — це сигнал для наших вчителів, батьків і суспільства в цілому. Підтвердилася об'єктивна потреба країни в реформі шкільної освіти.

За словами міністра освіти Анни Новосад, найгірші результати тестування були з математики. Дослідження показало, що 36% наших 15-річних школярів не мають навіть базового рівня знань з цього предмету. Тому наступний навчальний рік 2020-2021 оголосять Роком математики в Україні. Складуть план заходів, щоб стимулювати розвиток цього предмета в нашій країні.

Повідомляє Вгороде