Рубрики
События

Розумне місто: які smart-технології є в Києві

"Розумне місто" — це інновації і електронні послуги, які допомагають киянам щодня вирішувати завдання в самих різних областях: від парковки і зарядки телефону до отримання медичної допомоги або оплати послуг. Smart-сервіси економлять час і роблять життя городян значно простіше.

Vgorоde з'ясував, які smart-технології вже працюють в Києві.


Проект "Безпечне місто"


В рамках загальноміської системи відеоспостереження Києва працює вже більше 5800 камер з функцією з розпізнавання осіб і номерів автомобілів. "Розумні камери" дозволяють знаходити зниклих людей і викрадені машини, а також відстежувати трафік міського транспорту.

Крім цього, в місцях скупчення людей у Києві встановили кнопки виклику екстреної допомоги.

Скористатися нескладно — потрібно натиснути на кнопку і описати проблему, виклики приймають оператори Нацполіціі. Вони визначають, куди саме необхідно перенаправити дзвінок: в поліцію, швидку допомогу, рятувальникам або в комунальні служби.

— Завдяки новим цифровим сервісів Київ поступово стає більш комфортним і безпечним містом. Ми орієнтуємося на кращі приклади використання технологій для підвищення якості життя — це Нью-Йорк, Лондон, Сінгапур. Подальша діджіталізація Києва лише питання часу, але мені дуже хочеться, щоб кияни тут і зараз якомога більше користувалися новими сервісами і відчували себе жителями "розумного міста" вже сьогодні ", — каже Ярослава Бойко, координатор ініціативи Kyiv Smart City.


Smart-вулиця


Біля метро "Нивки" (вул. Салютна) з'явилася перша smart-вулиця. Тут встановлено 12 камер відеоспостереження, баки для сортування сміття, обладнана велосипедна доріжка, безкоштовний Wi-Fi. Є й інші корисні можливості — дві станції підзарядки електромобілів, лавки з USB-зарядними пристроями, які живляться від сонячних панелей, і кнопка екстреного виклику. Завдяки пандусах і рельєфному покриттю smart-вулиця стала безбар'єрним міським простором. Також на Салютній працює перша в Україні стаціонарна система моніторингу якості повітря.

Прийти і протестувати нові технології можна в будь-який день.


Станція моніторингу якості повітря


Перша в Україні стаціонарна система моніторингу якості повітря знаходиться на тій же вулиці Салютній. Датчик вимірює концентрацію дрібнодисперсного пилу, рівень оксиду азоту, оксиду сірки, озону, бензолу, діоксиду азоту, чадного газу, а також температуру і вологість. Контроль якості повітря в усіх районах столиці щодня здійснює мобільна лабораторія.

Дані доступні всім бажаючим на порталі air.kyivsmartcity.com в режимі реального часу 24/7.


Мобільний додаток Kyiv Smart City


Навіть ледачий чув про це додатку. C допомогою нього можна поповнити транспортну карту Kyiv Smart City Card, подивитися розклад міського транспорту, ознайомитися з афішею культурних і освітніх заходів столиці та навіть оплатити комунальні послуги. Функціонал програми постійно розширюється.

Завантажити додаток можна по засланні .


E-квиток


Електронний квиток — єдиний проїзний документ, що діє в комунальному громадському транспорті Києва. Оплатити проїзд за допомогою нього можна в тролейбусах, автобусах, трамваях і метро.

Придбати цю карту можна:

на станціях київського метрополітену;

в особистому Кабінеті киянина;

в мобільному додатку Kyiv Smart City;

в терміналах самообслуговування Ibox, EasyPay, 2click;

KyivPayBot в телеграм або Facebook;

KyivMetroBot в телеграм або Facebook.

Щоб скористатися, транспортну карту потрібно зареєструвати в Кабінеті користувача, а потім періодично її поповнювати. У громадському транспорті встановлені валідатори, до яких потрібно піднести транспортну карту або QR-квиток.


Реєстр домашніх тварин


Міська мережа для реєстрації вашого улюбленця і зберігання всієї важливої інформації про нього. У Києві це перший державний реєстр, який реалізований 2018 року в рамках проекту Kyiv Smart City. Система була створена як інструмент для оперативного пошуку господарів загублених тварин і знаходження свого улюбленця шляхом ведення єдиної бази домашніх і безпритульних тварин.

З головних функцій, які вже працюють:

зчитування QR-коду на жетоні;

функція знайденої тварини або жетона;

функція втраченого тварини.

Детальна інструкція про реєстрацію тварини в базі знаходиться тут.


GPS-трекери


Цей сервіс дозволяє в режимі онлайн відстежити рух комунальної техніки, яка прибирає місто. Особливо актуальним для водіїв і пішоходів портал буде взимку, коли з'явиться можливість стежити за рухом снігоприбиральної техніки.

Як скористатися:

Заходьте на сайт .

Відстежуйте рух комунальної техніки в столиці.

Плануйте свій час і подорожі, враховуючи стан завантаженості доріг.

Уже 478 GPS-трекерів встановлено на комунальну техніку, яка використовується в Києві. Зокрема, це стосується снігоприбиральної техніки, за пересуванням якої можна спостерігати в реальному часі.

Повідомляє Вгороде