Рубрики
События

Майже без обману, але з хитрощами: як в Києві проходить Чорна п'ятниця

З року в рік українці з нетерпінням чекають один особливий день — Чорну п'ятницю. Здавалося б, магазини влаштовують розпродажі з величезними знижками, так що можна накупити купу всього за мінімальними цінами.

Але Vgorode не довіряє гучним словами і подивився, так чи вигідно купувати в цей день і не обманюють покупців яскраві рекламні банери.


магазини техніки


Почати ми вирішили саме з цієї позиції, оскільки техніка нині недешева і знижки дуже приваблюють покупців. Давно хотіли комбайн або новий ноутбук, а збирати на нього місяцями не хочеться? Дочекайтеся Чорної п'ятниці і вирушайте за покупками. Тим більше, зараз реклама з усіх боків "кричить", що знижки досягають декількох тисяч. Ось ми і вирушили на пошуки недобросовісних магазинів.

Перевірити вирішили такі точки:

 • ALLO.ua;
 • Ельдорадо;
 • Comfy;
 • Цитрус;
 • Rozetka;
 • Фокстрот;
 • MOYO.

Велика частина магазинів не попалася на маніпуляціях із цінами і в деяких випадках дійсно робили знижки. Але не можна стверджувати, що вони не схитрували, з двох причин. По-перше, багато товарів, за якими ми спостерігали, просто пропали з прилавків. А по-друге, перевірити їх ціни по збереженим копіям сторінок не вдалося — таку можливість заблокували самі продавці.

Але ми знайшли пару не самих вигідних позицій в чотирьох магазинах. Першою під підозру потрапила Rozetka. Артур Оруджалієв написав на своїй сторінці в Facebook, як він попався на прийом з розпродажем. За його словами, він купив зарядний пристрій за ціною 499 гривень, хоча воно нібито коштувало 750 гривень. Але потім перевірив кешовану версію сторінки і дізнався, що раніше девайс коштував всього 409 гривень.

після його поста власник магазину Владислав Чечоткін відписався, що це була помилка і вони вже поставили ціну 409 гривень. Однак це не скасовує факту, що на сайті для чогось згадується "стара" ціна, яка більше акційною майже в два рази.

Ціна за акції

Ціна за акції "Чорна п'ятниця"

Стара ціна: версія сторінки з кешу.

Стара ціна: версія сторінки з кешу.

Особисто ми знайшли ще один підступ. 13 листопада в магазині Rozetka ноутбук Lenovo IdeaPad 330-15IKB був відзначений цінником "Суперціна" і коштував 13 999 гривень. А сьогодні, 29 листопада, ціна не змінилася і була представлена з таким же цінником. Покупців це може ввести в оману, ніби ноутбук подешевшав саме до Чорної п'ятниці.

На сайті ж магазину вказано, що ноутбук знятий з виробництва. Так що ціну до звичайної, швидше за все, вже не піднімуть. Rozetka розпродає товар, що залишився, а кияни "купуються" на звичайну буденну знижку.

Цена 13 листопада

Цена 13 листопада

Ціна в

Ціна в Чорну п'ятницю — 29 листопада

Кілька ж інших товарів, які ми відзначили дійсно потрапили під знижку. Вона становила від 100 до 1000 гривень. Відзначимо, що більшу частину товарів не вдалося знайти в кешованих сторінках Google.

Цена 13 листопада

Цена 13 листопада

Ціна в

Ціна в Чорну п'ятницю — 29 листопада

Цена 13 листопада

Цена 13 листопада

Ціна в

Ціна в Чорну п'ятницю — 29 листопада

Цена 13 листопада

Цена 13 листопада

Ціна в

Ціна в Чорну п'ятницю — 29 листопада

До речі, через "мега-розпродажу" цей магазин на днях потрапив в скандал. Якийсь Микола вказав у відгуках до якогось товару, що перед Чорною п'ятницею він коштував 7599 гривень, а в день розпродажу раптово піднявся в ціні до 8699 гривень. Коментар видалили з сайту і відправили покупцеві повідомлення, що його довелося приховати через "обговорення цінової політики".

Наступним під наш приціл потрапив магазин "Цитрус". Цей магазин був спійманий "на гарячому" два рази. Не виключено, що "вигідних" товарів було більше. Якщо коротко — підвищення цін перед розпродажем ми не зафіксували, але спіймали продавця на звичайному маркетинговому прийомі.

10 жовтня цього року планшет iPad 10.2 на 32 Gb коштував 9 499 гривень. Однак в Чорну п'ятницю ціна знизилася до 8 999 гривень. Здавалося б, знижка є, але в другому випадку початкова закреслена ціна чомусь становить 11 499 гривень. Звичайно ж, покупець більше захоче заощадити 2 500 гривень, а не всього лише 500 гривень.

Ціна 10 жовтня.

Ціна 10 жовтня.

Ціна в

Ціна в Чорну п'ятницю — 29 листопада

Така ж ситуація сталася з iPhone 11 на 128 Gb. 9 жовтня він коштував 25 999 гривень. А сьогодні потрапив під акцію — 24 999 гривень. Але "стара" ціна нібито була аж 28 999 гривень.

Ціна 9 жовтня.

Ціна 9 жовтня.

Ціна в

Ціна в Чорну п'ятницю — 29 листопада

Ще одного махінатора зловив Bogdan Dar. 21 листопада він зауважив, що ціна AirPods 2 на сайті eStore.ua раптово збільшилася з 3495 гривень (14 листопада) до 4095 гривень (21 листопада). Так, було помітно, що магазин готується "добродушно" влаштувати знижки на цей девайс. І дійсно, сьогодні ці навушники коштують 3 470 гривень зі "старої" ціною 4 999 гривень. Ось вам і вигода в розмірі аж 15 гривень!

Ціна 14 листопада

Ціна 14 листопада

Ціна 21 листопада

Ціна 21 листопада

Ціна в

Ціна в Чорну п'ятницю — 29 листопада


Магазини одягу


У минулому році ми знайшли дуже мало маніпуляцій і будь-яких обманів в одежних магазинах. В цьому ж році їх взагалі не було в нашому полі зору. Більшість магазинів влаштували реальні розпродажі, але були і виверти. Наприклад, в деяких ми — в який раз! — не знайшли здебільшого товару, за яким стежили.

Перевіряли такі точки:

 • H & M
 • Colins
 • Bershka
 • Pull & Bear

Два останніх бренду вирішили не морочитися з окремими позиціями і влаштували розпродаж всіх позицій. Вони розвісили банери, що знижка на будь-яку покупку становить близько 20%, але цінники не змінювалися. Так що по акції можна було купити будь-який товар, але знижку пробивали безпосередньо на касі.

Знижки в Pull & Bear

Знижки в Pull & Bear

В інших же точках були знижки на деякі товари. Так що всі магазини сумлінно влаштували розпродажі.

Знижки в Colin's

Знижки в Colin's

Знижки в H & M

Знижки в H & M

Знижки в H & M

Знижки в H & M


Магазини товарів для будинку


У цьому сегменті ми виділили два популярних магазину — JYSK і "Епіцентр". Ці "гіганти" майже не обманули очікування киян і чесно підготувалися до Чорної п'ятниці. Знижки дійсно були.

Але в "Епіцентрі" все ж схитрували. І залишили деякі акційні ціни з 12 листопада.

Цена 12 листопада

Цена 12 листопада

Знижки в Чорну п'ятницю - 29 листопада

Знижки в Чорну п'ятницю — 29 листопада


Як ми перевіряли знижки


Готуватися до "викриття року" ми почали з 10 листопада. Наш кореспондент обійшов безліч магазинів, які згадані в статті, і сфотографував найпопулярніші на той момент товари.

У магазинах техніки це були ноутбуки, телевізори, фени, бритви та інше. У одежних — в основному сезонні позиції (пуховики, куртки, светри і т.п.). У гіпермаркетах домашніх товарів звертали увагу на ходові товари (матраци, подушки, тощо) і передноворічні декорації.

А сьогодні, в день Чорної п'ятниці, влаштували повторний обхід і моніторинг сайтів.

В інтернеті було все трохи простіше. Google робить знімки кожної інтернет-сторінки і зберігає їх у вигляді резервної копії — на той випадок, якщо вихідна сторінка буде недоступна. В середньому дані по кожній сторінці оновлюються раз в 3-4 дня. Таким чином, набравши в пошуку Google назву необхідного нам товару і вибравши потрібний сайт зі списку, ми завантажували його збережену копію і дивилися як за цей період змінилися ціни.

Відзначимо, що з кожним роком обман в Чорну п'ятницю попадається все рідше. Але це не означає, що його немає. Є ймовірність, що багато магазинів просто знаходять хитрі шляхи, як уникнути викриття.

Повідомляє Вгороде