Рубрики
Досуг и еда

Понеслася: в Пирогово починаються зимові гуляння. Програма святкувань

З 1 грудня в Національному музеї народної архітектури та побуту України (Пирогів) розпочнуться народні гуляння "Зима в українському скансені від Романа до Йордана". Гуляти тут будуть до 19 січня. Захід проходить в Пирогово вже третій рік поспіль. Цього разу відвідувачів познайомлять з традиціями та народними обрядами зимових свят.

Програма святкувань:


1 грудня


Свято Романа, офіційне відкриття "Зими в Пирогово"

Розпочнеться захід о 12:00 святковою літургією в храмі святої Покрови, на експозиції "Карпати". Далі — концерт за участю дитячих вокальних ансамблів "Веселад", "Десняночка" і Заслуженої артистки України Оксани Стебельської. На завершення встановлять Різдвяну зірку як символ початку різдвяного циклу свят.


7 грудня


Дівочі посиденьки на Катерини

День Катерини — це молодіжне свято у народному українському календарі. Дівчата збиралися на вечірку в заздалегідь обраний будинок, приносили продукти і ворожили допізна. Ви дізнаєтеся як ворожили наші предки, що готували, і як проводили своє дозвілля.


13 грудня


Андріївські вечорниці

День Андрія в народі вважається молодіжним святом, яке іноді називали "великими вечорницями". У цей день покажуть як дівчата ворожили на майбутню долю, а хлопці — гуляли і шкоднічает. Головним атрибутом свята буде "Калита" — обрядовий корж. Ви дізнаєтеся особливості його приготування та прикраси. Калиту використовували під час обрядової гри: корж підвішували на мотузці до стелі і намагалися вкусити.


25 грудня


Різдво Христове за григоріанським календарем

У цей день запрошують християн західного обряду відсвяткувати Різдво на території Музею. О 14:00 відкриється вертеп на експозиції "Придніпров'я", а о 15:00 відбудеться концерт класичних колядок і щедрівок на локації Ярівці.


7 січня 2020


Різдво Христове

З 13:00 по придніпровських вулицях музею будуть ходити традиційні колядники (з різдвяними зірками, колядками і вертепними уявленнями). Ви зможете навчитися традиційним колядок, побачити обов'язковий атрибут українського Різдва — дідух і дізнатися про його особливості. Також — долучитися до конкурсу "Різдвяна зірка вашої родини": виготовити свою сімейну зірку, приїхати з нею в Пирогово і отримати подарунок.


19 січня 2020


Йордан. розколяда

Парад вертепів від центрального входу в музей розпочнеться о 13:00.

Хода і конкурс різдвяної зірки, різдвяна Шопка, святий Миколай, Коза, Василь і Маланка, колядки, віншування, засівання та святковий різдвяний концерт на Співочому полі — все це буде з 13:30. А ще каток, зимові розваги, колективні пісні, різдвяні пряники, пончики, смаколики для дітей і дорослих.

Адреса музею: вул. Академіка Тронько.

Вартість вхідного квитка: 50 грн, для студентів, школярів від 10 років і пенсіонерів — 30 грн, для школярів від 7 до 10 років — 15 грн.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Суд постановив: "будинок-монстр" на Подолі частково знесуть

Гуляй, Мускат: вихованця київського зоопарку випустили на волю

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде