Рубрики
События

Мова під захистом: Кабмін призначив омбудсмена з питань української мови

Кабінет міністрів України призначив Тетяну Монахову уповноваженої з захисту державної мови. Про це народний депутат від партії ЄС Олексій Гончаренко написав в своєму Telegram-каналі. Її кандидатуру запропонувало Міністерство культури, молоді та спорту України.

Перед нею тепер стоять такі завдання: захист української мови як державної; захист права громадян на отримання державною мовою інформації та послуг в сферах суспільного життя на всій території України і усунення перешкод і обмежень у користуванні державною мовою.

Уповноважений забезпечує моніторинг виконання законодавства про державну мову і державних цільових програм; розглядає скарги фізичних і юридичних осіб на дії і бездіяльність органів влади щодо дотримання вимог законодавства про державну мову; направляє в ряд органів подання про проведення службових розслідувань та притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, винних у порушенні законодавства про державну мову; складає протоколи і застосовує стягнення тощо.


Довідка Vgorode


Закінчила Миколаївський державний педагогічний університет імені Сухомлинського за фахом "Учитель української мови і літератури та англійської мови та зарубіжної літератури".

У 2015 році захистила докторську дисертацію на тему "Сучасні стратегії текстосозданія в українській мові" в Одеському національному університеті імені Мечникова. Монахова — завідуюча кафедри журналістики Чорноморського національного університету ім. П. Могили.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде