Рубрики
События

Більше дрібниці: в Україні з'явилися нові банкноти і монети

Вже з 20 грудня в Україні введуть в обіг монети номіналом 5 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти. Про це повідомляє Національний банк.

Також з цієї дати в обороті з'являться оновлені банкноти номіналом 50 гривень. У наступному році, з 25 лютого, Нацбанк випустить в обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень. Далі, у другому кварталі 2019 року в обіг будуть введені монети номіналом 10 гривень, але точну дату Нацбанк повідомить додатково.

Цими нововведеннями Національний банк завершить оптимізацію поточного номінального ряду гривні, яка тривала з 2014 року.


Навіщо нові купюри


У всьому світі центральні банки час від часу змінюють дизайн і систему захисних елементів банкнот, щоб вони залишалися надійними і захищеними. Адже періодичне оновлення грошових знаків мінімізує ризик, що шахраям вдасться їх підробити.

У Нацбанку повідомляють, дизайн нових банкнот кілька схожий з попередніми. 50 і 200 гривень містять основні зображення попередніх зразків, мають аналогічні розміри і подібну колірну гамму. У той же час обидві оновлені банкноти мають посилений захист. Так, поліпшено рельєфність елементів друку, зокрема елемента для людей з вадами зору. Змінено і вдосконалені ультрафіолетовий і інфрачервоний захист, серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків і розташований вертикально уздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде