Рубрики
Коммуналка

Якими будуть тарифи на "комуналку" в 2020 році: пам'ятка українцям

В Україні початок опалювального сезону, в зв'язку з цим буде відчутна сума, яку необхідно заплатити за комунальні послуги вже в грудні. Багатьох цікавить питання, що буде з тарифами на "комуналку" в 2020 році, можна очікувати їх зниження, як це обіцяють в уряді.

Vgorode розповість, якими будуть тарифи на газ, електроенергію, опалення та воду в 2020 році.


Ціни на газ 2020: як вплинуть на тарифи в опалювальний сезон


Вартість газу для населення за останні півроку знизилася в цілому на 30%. Нагадаємо, що з 1 травня 2019 рік НАК "Нафтогаз України" ввів механізм визначення регульованої ціни на газ. Тепер ціни на блакитне паливо можуть змінюватися щомісяця. До того ж, в структуру ціни закладають витрати на транспортування "Укртрансгазом", тому для кожного регіону ціна може бути різною. Наприклад, станом на 1 листопада 2019 року, найнижчий тариф на газ для побутових споживачів — в Києві, Кривому Розі, Кременчуці, Харкові, Тернополі, Черкасах (6,46-6,64 грн за кубометр). Найдорожче газ обходиться жителям Вінниці, Рівного, Миколаєва, Луганська (в межах 7,08 за кубічний метр).

Відомо, що "Нафтогаз" ввів нову програму "Газовий запас", згідно з якою домоволодіння могли купити газ на зимовий період за літніми розцінками за передоплатою. Використовувати запас можна до 31 березня 2020 року. На одне домоволодіння можна придбати не більше 25 тис.кубометрів. Для тих, хто скористається програмою, вартість газу буде на 14% менше.

В цілому, в Мінфіні стверджують, що в окремих регіонах населення заплатить цієї зими за тепло майже на 40% менше, ніж в минулому опалювальному сезоні.

У той же час, слід зазначити, що з 1 січня 2020 року Україна переходить на 100% паритет ціни на імпортний газ. Це означає, що різниці в ціні на блакитне паливо для населення і промисловості не буде. Відповідно, ціни повинні вирости. Наскільки, буде відомо в грудні, але за станом на 1 листопада 2019 року підприємства платять за газ за тарифом 7,8 грн за кубометр, що більше ніж населення в середньому на 1,2 грн.

Ситуація з тарифами на газ в 2020 році залишається заплутаною. Незважаючи на неоднозначні прогнози, мери багатьох міст України заявили, що підвищення тарифів на опалення і гарячу воду в сезоні 2019-2020 не буде. Так, глава столичної адміністрації Віталій Кличко сказав, що ініціатива КП "Київтеплоенерго" про підвищення тарифу на опалення на 30%, не підтримали.


Тарифи на електроенергію в Україні: чи будуть зміни


З серпня 2019 року діють нові тарифи на послуги розподілу і передачі електричної енергії в Україні. Вони зменшилися на 10%, а це значить, що кінцева вартість електрики для побутових споживачів також знизилася.

Для непобутових споживачів ціна за кіловат електроенергії знизилася на 0,2 грн. З 1 жовтня 2019 року набрав чинності ще один урядовий документ в сфері регулювання ринку електроенергії, згідно з яким відбулося зниження додатково на 0,10 грн. Не виключено, що завдяки використанню нової моделі ринку електроенергії, до кінця року тариф зменшиться ще на 10-15%.

Діючі тарифи 2020 на електроенергію в Україні: за перші 100 кВт / год — 0,9 грн., Понад 100 кВт / год — 1,68 грн. При цьому розцінки єдині не тільки для сільської місцевості та міст, а й для всіх областей України.

Голова Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і компослуг, Валерій Тарасюк заявив, що вартість електроенергії для населення в Україні неминуче зросте. На його думку, іншого шляху, ніж вирівняти ціни для населення і для промисловості в довгостроковій і навіть у середньостроковій перспективі не існує. Про конкретні терміни поки що не йдеться.


Вартість води в Україні: тарифи по регіонах


Традиційно, напередодні опалювального сезону НКРЕКУ переглядає тарифи на воду, водовідведення та опалення, за зверненнями компаній-виробників і постачальників цих послуг. Цієї осені підвищилися тарифи на воду в деяких регіонах України, і в новий 2020 рік ми увійдемо з новими цінами. Підвищення не скрізь було однаковим: від 4% в Житомирській області до 21% в Дніпропетровській, на 7% зріс тариф у Вінниці та Києві.

15 листопада 2019 року Кабмін Гончарука скасував постанову кабміну Гройсмана про встановлення граничних цін на тепло і воду від 26 червня 2019 року. Новий уряд визнало встановлений тоді механізм неринковим, а прем'єр-міністр Олексій Гончарук назвав його взагалі незаконним.

Повідомляє Вгороде