Рубрики
События

Тепер нічого не приховаєш: в Києві вводять автофіксації порушень ПДР. адреси

В Україні вводять автоматичну фіксацію порушень правил правил дорожнього руху (ПДР). Перші системи встановлять в Києві. До кінця 2019 року ці фірми будуть працювати в тестовому режимі, порушникам будуть надсилати попередження в "листах щастя", а з 1 січня 2020 року почнуть штрафувати. Поліція хоче закупити 2 тисячі систем відеофіксації.


Де хочуть поставити камери


Як повідомило джерело в головному управлінні Нацполіціі Києва, орієнтовно нові системи автофіксації порушень з розпізнаванням номерів можуть бути встановлені на таких вулицях столиці:

— Столичне шосе (перед поворотом на вул. Заболотного)

— Європейська площа (кілька камер, що забезпечують круговий огляд)

— Кут Хрещатика та Прорізної (в сторону Хрещатика)

— Бульвар Дружби Народів (з'їзд з моста Патона)

— Перетин Нижнього Валу, Глибочицької та Вознесенського узвозу (дві камери)

— Перетин Нижнього Валу та Ярославського провулка;

— Львівська площа, перетин вул. Січових стрільців, Б.-Житомирської, Стрітенської, Бульварно-Кудрявській (кілька камер)

— Перетин вул. Січових стрільців та Вознесенського узвозу (навпроти Будинку художника)

— Перетин вул. Січових стрільців та Глибочицької (біля кінотеатру "Київська Русь")

— Перетин вул. Січових стрільців та Глібова (біля кінотеатру "Київська Русь".

Місця установки інших камер поки не визначені, можуть бути зміни і в згаданому переліку.


Як це буде працювати


Якщо водій автомобіля перевищує швидкість, проїжджає на заборонний сигнал світлофора, їде по смузі громадського транспорту, паркується там, де заборонено, це фіксує детектор, камера робить знімок, інформація обробляється і надходить на сервер патрульної поліції. Далі по базі зареєстрованих в Україні автомобілів автоматично визначається власник (не водій-порушник), його адреса проживання і формується квитанція. Поліцейським залишається її роздрукувати, вкласти в конверт, написати адресу і відправити "лист щастя" для оплати штрафу, або оскарження в суді.


Деталі про штрафи


В Україні ще в 2015 році ввели зміни до Кодексу про адміністративні порушення, що передбачають накладення штрафів в автоматичному режимі за порушення ПДР. Також змінили підзаконні акти, що визначають порядок сертифікації автоматичних систем фіксації порушень ПДР. При цьому кожен водій отримає 150 балів на рік, які поступово будуть зніматися автоматично після фіксації відеокамерою порушень ПДР.

Так, перевищення швидкості більш ніж на 20 км / год "коштує" 20 балів. Проїзд на жовтий або червоне світло, парковка на зупинці громадського транспорту, розмова по мобільному телефону в русі без пристрою "Hands free" — по 30 балів, парковка на смузі громадського транспорту, перетин ж / д переїзду на червоне світло, перевищення швидкості більш ніж на 50 км / год — за 50 балів. Коли бали закінчаться, водієві доведеться платити штраф.


Якщо за кермом буде не власник авто


"За замовчуванням", штрафи будуть отримувати власники автомобілів, а не водії, які скоїли правопорушення. Саме така норма міститься в законі №2262-VIII.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

План порятунку: в Києві знову хочуть чистити річку Либідь

Оцінили по достоїнству: Київ потрапив до рейтингу міст з найсмачнішою кухнею

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде